Especial 60 anys

Publicat per Fundació Maria Raventós el

[:ca]El 18 de gener de 2012 a l’Auditori del Cosmocaixa vam poder celebrar els 60 anys de la nostra entitat. Un acte emotiu i entranyable que va comptar amb la presència de moltes autoritats de l’àmbit social del nostre país i amb la participació de més de 300 persones, entitats, amics i amigues de la Fundació Maria Raventós. Vam celebrar 60 anys de continuïtat de l’obra i de l’esperit de la fundadora; 60 anys acollint i donant suport a mares i futures mares en situació de dificultat social i personal, vetllant pels drets dels més petits assegurant la seva protecció tenint cura del seu benestar diari, la seva salut i la seva educació.

Amb motiu d’aquest aniversari, i aprofitant el mateix marc que ens oferia l’acte de celebració per a presentar-lo, vam voler rendir homenatge a la fundadora editant un llibre en el que s’ha pogut recopilar una part de la seva biografia, “El fil invisible. Maria Raventós i Fatjó” del Dr. en Ciències de la Comunicació, Sr. Francesc Grané.

Va presidir l’acte l’Hble. Sr. Josep Lluís Cleries, Conseller del Departament de Benestar Social i Família de la Generalitat de Catalunya. La presentació del llibre va anar a càrrec de la Rectora de la Universitat Ramon Llull, la Dra. Esther Giménez-Salinas. Va donar la benvinguda i acollida a “casa seva” el Sr. Jaume Lanaspa, President de l’Obra Social de “la Caixa”.

https://www.youtube.com/watch?v=J3Ks-cG3zLc[:es]fmr_noticies-premi-caixa-wideEl 18 de gener de 2012 a l’Auditori del Cosmocaixa vam poder celebrar els 60 anys de la nostra entitat. Un acte emotiu i entranyable que va comptar amb la presència de moltes autoritats de l’àmbit social del nostre país i amb la participació de més de 300 persones, entitats, amics i amigues de la Fundació Maria Raventós. Vam celebrar 60 anys de continuïtat de l’obra i de l’esperit de la fundadora; 60 anys acollint i donant suport a mares i futures mares en situació de dificultat social i personal, vetllant pels drets dels més petits assegurant la seva protecció tenint cura del seu benestar diari, la seva salut i la seva educació.

fmr_noticies-premi-caixaAmb motiu d’aquest aniversari, i aprofitant el mateix marc que ens oferia l’acte de celebració per a presentar-lo, vam voler rendir homenatge a la fundadora editant un llibre en el que s’ha pogut recopilar una part de la seva biografia, “El fil invisible. Maria Raventós i Fatjó” del Dr. en Ciències de la Comunicació, Sr. Francesc Grané.

Va presidir l’acte l’Hble. Sr. Josep Lluís Cleries, Conseller del Departament de Benestar Social i Família de la Generalitat de Catalunya. La presentació del llibre va anar a càrrec de la Rectora de la Universitat Ramon Llull, la Dra. Esther Giménez-Salinas. Va donar la benvinguda i acollida a “casa seva” el Sr. Jaume Lanaspa, President de l’Obra Social de “la Caixa”.

 [:]

Categories: BlogNotícies

Top